U D A L O S T I   V  Š K O L S K O M   R O K U   2 0 1 0 / 2 0 1 1

Dátum

Udalosť

Fotografie

24. 06.

 

Malá veľká žena                  

24. júna 2011 sme sa študenti Obchodnej akadémie v Senici, zúčastnili besedy s pani Helenou Weinwurmovou. Táto dnes už 86-ročná žena, rodáčka z Bučian, prežila 3 roky v koncentračnom tábore Osvienčim. Prišla, aby sa s nami podelila o zážitky a zverstvá, ktoré vykonávali nacisti počas druhej svetovej vojny. Je jednou z mála, ktorí sa o prežitých hrôzach rozhodli rozprávať.
 

 
24. 06.

 

Juniáles

Dňa 24. 6. sa na našej škole uskutočnil 2. ročník Juniálesu - dňa plného zábavy a pohody. V tento ďeň sa študenti mohli zúčastniť rôznych aktivít a hier alebo sa len tak nechat nalíčiť budúcimi kozmetičkami z SOŠ Senica. V telocvični nechýbal basketbalový turnaj, študentky z III.B organizovali hru Aktivity, pri ktorej všetci zažili veľa srandy. I.CR sa premenila na herňu, kde sme si mohli zahrať hry ako Poker, Scrabble, Twister, Dostihy alebo Pexeso. Ani novozriadená učebňa SCR nezostala nevyužitá, poslúžila na premietanie filmov. Po vyčerpávajúcom programe sa každý rád "posilnil" v bufete, kde sa výnimočne predávali, okrem iného, i hranolky, kukurica a popcorn. Tešíme sa na ďalší ročník.
 

 
22. 06.

 

Tri dni pre hrdinov

Študenti našej školy sa zúčastnili akcie Tri dni pre hrdinov, ktorú organizovala Rada mládeže Trnavského kraja.
Študenti I. A triedy sa rozhodli vyčistiť naše mesto, študenti III. A  a I.B triedy navštívili detičky v materských školách. II. B trieda, tak ako aj minulý rok, navštívila Senický útulok pre psíkov Cerberus, kde okrem venčenia psíkov, pomáhali s upratovaním kotercov, čistením okolia a tiež maľovaním kancelárie.
Tzv. Senioriádu si pre klientov Domova sociálnych služieb  pripravili študenti II. A triedy. Senioriáda v sebe skrýva aktivity určené pre starších ľudí ako napr. skladanie komína z kociek, skladanie jednoduchého puzzle, zhadzovanie plechoviek atď. Každý účastník Senioriády bol ocenený farebným diplomom a medailou.
Detský domov v Skalici sa rozhodli navštíviť dievčatá z III. C triedy, aby tak deťom aspoň na chvíľočku dali kúsok lásky, ktorú tak veľmi potrebujú.
Do akcie Tri dni pre hrdinov sa naša škola zapojila s veľkým nadšením zo strany študentov i pedagógov, a preto veríme, že zmysel tejto akcie - že aj dnes v našej spoločnosti žijú hrdinovia, ochotní robiť dobrovoľnú a nezištnú prácu pre dobro iných bol splnený.
 

 
19.-20. 05.

 

Mladý Európan – národné kolo

Naše družstvo v zložení J. Rezbáriková, D. Nesnadný, A. Rajnoha ,  sa stretlo s 11 silnými súpermi na Táloch, neďaleko Brezna. Boli veľmi sklamaní, že len jedna nesprávna odpoveď im zabránila postup do finále a neumožnila obhájiť prvenstvo našej školy v minulom ročníku súťaže. Súčasťou programu a veľkým zážitkom bola jazda v pôvodných  vagónoch Čiernohorskej železničky, prechádzka lesníckym skanzenom vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu aj stretnutie s rovesníkmi z rôznych častí Slovenska.

16.-18. 04.

 

Za klenotmi Slovenska

Počas poznávacej exkurzie študenti prvého a druhého ročníka odboru služieb v cestovnom ruchu sa dozvedeli podrobnosti o prevádzke  Grandhotela Kempinski pri Štrbskom plese. Dobrá fyzická kondícia sa prejavila pri výstupe zo Starého Smokovca na Hrebienok a k Studenovodským vodopádom. Výhľady zo Spišského hradu, návšteva „slovenského Vatikánu“ – Spišskej Kapituly, mesta Levoča s Kostolom sv.  Jakuba aj Kežmarka s artikulárnym kostolom, všetkých presvedčili, že Spiš je jedna z najkrajších oblastí  Slovenska a jej pamiatky sú právom súčasťou svetového dedičstva UNESCO.  Posledný deň sme venovali centru národného povedomia Slovákov- mestu Martin.  Navštívili sme etnografickú expozíciu v Slovenskom národnom múzeu, postáli sme na mieste posledného odpočinku významných slovenských osobností na Národnom  cintoríne.
Zaujímavá bola zastávka v kúpeľoch Rajecké Teplice, prehliadka Slovenského Betlehema v Rajeckej Lesnej i zachovaných drevených domov v Čičmanoch.
 

            

29. 04.

 

Exkurzia Sobotište

V Dome kultúry v Senici sa uskutočnil odborný seminár v rámci mikroprojektu „Kvalitné služby a informovanosť – dobre rozvíjajúci región“.  Ústav turizmu  v analýze poukázal na nedostatky vo vystavených materiáloch a potrebe kvalitnejšej propagácie. Celej akcie sa zúčastnili všetci študenti odboru služieb v cestovnom ruchu, ktorých najviac zaujala „Malá škola someliéra“ spojená s praktickou ukážkou stolovania a podávania vín.
 

 
28. 04.

Druhá najlepšia účtovníčka celoštátneho kola

Monika Potengová z IV. C triedy sa v celoštátnom kole súťaže Mladý účtovník 2011 umiestnila na 2. mieste a Tomáš Matuský na 6. mieste. Potvrdili tak, že naši študenti patria k  špičke mladých účtovníkov na Slovensku. BLAHOŽELÁME!!!

13. 04.

 

Bazilika Sedembolestnej Panny Márie

Študenti II. CR si najprv prezreli  rodný dom Jána Hollého v Borskom Mikuláši. Po absolvovaní  5 kilometrovej túry ich čakali zaujímavé informácie sprievodcu o výstavbe a význame Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne Strážoch.
 

 
12.-14.
04

Prezentácia slávnostného stolovania zameraná na nastieranie slávnostných tabúľ

V dňoch 12. - 14. apríla 2011 žiaci III. CR, zameraní na štúdium služieb cestovného ruchu, prezentovali výsledky svojich zručností v oblasti stravovacích služieb. Pod vedením vyučujúcich Ing. Jany Mrázkovej a Ing. Gabriely Vrbovskej pripravili slávnostné tabule s tematikou veľkonočná, vianočná, svadobná, valentínska, tabuľa k oslave 18. a 50. narodenín a tabuľa pre deti k oslave MDD.
Pre každú tabuľu žiaci zostavili slávnostné menu, podľa neho nastreli potrebný inventár a každú tabuľu originálne vyzdobili. Žiaci sa do tejto aktivity pustili s nadšením a najlepšou odmenou im boli slová uznania a pochvaly od svojich učiteľov, vedenia školy a všetkýchh žiakov OA Senica, ktorí prezentáciu navštívili.
 

 
12. 04.

Exkurzia Sobotište

Študenti I. CR sa v Múzeu Samuela Jurkoviča oboznámili so životom habánov,  remeselníkov a založením prvého úverového družstva na európskej pevnine. Napriek daždivému počasiu absolvovali i náučný chodník, ktorý dokumentuje veľký význam obce v minulosti.
 

 
 

Župný festival hudby, spevu a tanca

Talentovaná mládež zo stredných škôl v pôsobnosti TTSK sa 25. marca 2011 predstavila na 4. ročníku Župného festivalu hudby, spevu a tanca. Svojím vystúpením v Trnave v športovej hale títo mladí ľudia vo vybraných kultúrnych oblastiach preukázali vzťah k umeniu a kultúrnym hodnotám.
Našu školu reprezentovala Beáta Heráková z II. B v modernom speve s piesňou I have nothing od Whitney Houston a Klaudia Hrbatá z II. CR vo folklórnom speve so zmesou kopaničiarskych piesní. Obidve aktívne spievajú a ich výkon bol na vysokej profesionálnej úrovni, čo účastníci a publikum ocenili veľkým potleskom.
 

 
29. 03.

 

Dvaja najlepší účtovníci v regionálnom kole sú z našej obchodky

Mladí účtovníci – študenti stredných škôl a obchodných akadémií sa stretli 29. marca 2011 v regionálnych kolách súťaže Mladý účtovník 2011 (Bratislava, Košice a Žilina). Najväčšiu slovenskú súťaž v účtovníctve organizuje Slovenská komora certifikovaných účtovníkov v spolupráci so spoločnosťou KROS a.s. V tomto 14. ročníku sa naším zástupcom darilo. Tomáš Matuský zo IV. D triedy obsadil prvé miesto a Monika Potengová zo IV. C triedy druhé miesto. Zaradili sa tak medzi 16 postupujúcich študentov do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční 28. 4. 2011 v Žiline. Obidvom prajeme veľa šťastia a držíme palce.
 

21. 03.

 

Matematický klokan

Tejto medzinárodnej súťaže sa tento rok zúčastnilo 32 študentov všetkých ročníkov. V kategórii kadet sa zúčastnilo 16 študentov 1. a 2. ročníka a v kategórii junior 16 študentov 3. a 4. ročníka.
Výsledky v kategórii kadet:
Lukáš Jastráb (I. CR)
1. miesto, Michaela Harnošová (II. CR) 7. miesto
Výsledky v kategórii junior:
Barbora Janovičová IV. B
1. miesto.
Miška s Lukášom sa zúčastnili týždenného pobytu v Nemecku vo Werbellinsee.

 
15. 03.

 

Exkurzia v kúpeľoch Smrdáky

Len 7 km od Senice sú veľmi špecifické kúpele, ktoré sa zameriavajú na liečbu kožných ochorení v kombinácii s chorobami pohybového aparátu s využitím jedinečného prírodného bohatstva - sírovodíkovej minerálnej vody a sírneho bahna.
Od primára kúpeľov MUDr. Jána Lidaja sa študenti II. CR dozvedeli veľa zaujímavostí, napr. že psoriáza ani ekzém nie je nákazlivé ochorenie, že piercing má aj nepríjemné komplikácie a pod. Počas exkurzie videli na vlastné oči, čo teoreticky prebrali na hodinách technológie služieb cestovného ruchu
s Ing. M. Juráňovou.

 
15. 03.

 

Spoznávame život M. R. Štefánika

Študenti prvého ročníka odboru služieb v cestovnom ruchu sa v rodnom dome Štefánika na Košariskách dozvedeli aké bolo jeho detstvo, život v Paríži, pôsobenie na Mont Blancu, v Tichomorí, Afrike, Južnej Amerike, i ako formoval zahraničné légie.
V expozícii i u sprievodkyne hľadali študenti odpovede na otázky v pracovných listoch, s ktorými pracovali na hodine geografie cestovného ruchu.
Počasie nám prialo, preto sme sa rozhodli absolvovať 5 km trasu do Brezovej pod Bradlom pešo. Niektorí boli veľmi prekvapení, že v tomto kraji, na úpätí Myjavskej pahorkatiny, sa narodilo
a žilo tak veľa významných osobností.

 
10.-11. 03.

 

Celoštátna súťaž - 3. miesto

10. - 11. marca 20111 sa študenti 19 stredných škôl z celého Slovenska zúčastnili v Seredi súťaže stredných škôl v Spracovaní informácií na počítači. Našu školu úspešne reprezentoval Peter Juráň, študent IV. D triedy, pod vedením Mgr. Boženy Krajčiovej. Z 29 študentov, výkonom 400,4 úderov za minútu, obsadil 3. miesto.
 

09.-10.
03.

Medzinárodná jazyková súťaž "Nemčina ako cudzí jazyk"

Spolková školská rada pre Dolné Rakúsko so sídlom v St. Pöltene zorganizovala medzinárodnú súťaž pre stredné školy pre krajiny východnej Európy, ktorej sa zúčastnila aj naša škola. V dňoch 9. - 10. marca 2011 sa stretlo v hlavnom meste Dolného Rakúska v St. Pöltene 24 žiakov zo šiestich krajín - Slovensko, Česko, Maďarsko, Bulharsko, Slovinsko a Ukrajina. Cieľom súťaže bolo porovnať si jazykovú úroveň nemeckého jazyka. Každý žiak súťažil sám za seba a mal tak možnosť prejaviť svoje vedomosti a rozhľad v rôznych témach. Okrem súťaže sa žiaci zúčastnili spolu so svojimi pedagógmi seminára, práce v skupinách a premietania filmu. Hlavnou témou tohtoročného stretnutia bolo - EMIGRÁCIA - PREDPOKLADY, ŠANCE A KONFLIKTY
Našu školu úspešne reprezentovala študentka II. B triedy Erika Engelová a sprevádzala ju jej vyučujúca nemeckého jazyka PhDr. Eva Otepková. I keď škola nezískala ani jedno z prvých troch miest, predsa sme zaujali čestné miesto s  ostatnými školami, pretože všetci zúčastnení študenti veľmi vzorne reprezentovali svoje školy a krajiny a v neposlednom rade i kultúrnu úroveň východných krajín.
Erika sa umiestnila z 25 súťažiacich na peknom 15.mieste.
 

  
09. 03.

Exkurzia v Nitre

Študenti tried II. A a  II. B sa zúčastnili 21. medzinárodného veľtrhu nábytku a bytových doplnkov v Nitre. Exkurzia sa konala v rámci predmetu tovaroznalectvo s vyučujúcou
Mgr. Krajčiovou a triednou II. A Ing. Rybnikárovou.
 

 
17. 02.

 

Hurbanov pamätník

17. februára 2011 sa v zasadačke školy konalo školské kolo Hurbanovho pamätníka. Výsledky kategórie poézia: 1. Denisa Morávková (I. B), 2. Dominika Danieliková (I. B), 3. Dominika Mikolová (III. C). V kategórii próza porota neudelila prvé dve miesta a na treťom mieste sa umiestnila Dominika Klenová    (II. C).

17. 02.

 

Olympiáda Mladý účtovník 2011

24 študentov 4. ročníka sa 17. februára 2011 zapojilo do školského kola olympiády Mladý účtovník. Študenti prostredníctvom účtovného programu OMEGA riešili súvislý účtovný príklad vrátane účtovnej uzávierky. Najúspešnejší študenti: 1. Monika Potengová (IV. C), 2. Tomáš Matuský (IV. D), 3. Erik Matiaš (IV. E). Prví dvaja súťažiaci postupujú do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční 29. marca 2011 v Bratislave. Monike a Tomášovi prajeme veľa úspechov.
 

 

16. 02.

 

Zvíťazili sme v debatérskej súťaži

Informačné centrum EUROPE DIRECT Senica v spolupráci so Slovenskou debatnou asociáciou usporiadali na našej škole už druhý ročník tréningu (01. 02.2011) a súťaž v akademickej debate, ktorá by mohla pomôcť mladým pri rozvíjaní vyjadrovacích a komunikačných schopností a zároveň pomohla rozšíriť ich „európske“ povedomie.
V prvom kole sa debatovalo na tému „Všetci žiaci a študenti stredných škôl by sa mali povinne zapájať do pravidelných dobročinných aktivít“ a v druhom finálovom na tému „Európska únia by mala prestať poskytovať rozvojovú pomoc“.  Rozhodcom debaty bola Zuzana Tokárová zo Slovenskej debatnej asociácie.
Vo finálovom dueli OA Senica a Gymnázium Skalica zvíťazilo domáce družstvo v zložení Soňa Kubusová, Zuzana Lukovská
(II. CR), Adam Rajnoha (III.A).
Podľa slov účastníkov, ktorí zostali v poli „porazených“ i divákov z II. A, II. B, II. CR, akcia ich obohatila a získali nové skúsenosti.

 
10. 02.

Krajské preteky v spracovaní informácií

Krajské kolo súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači sa konali v Hlohovci. Celkovo sa krajských pretekov  zúčastnilo 19 študentov z OA v Seredi, Trnavy, Hlohovca a Veľkého Medera. Zúčastnili sa ho dvaja študenti našej školy pod vedením Mgr. Krajčiovej.
Peter Juráň, študent IV.  D, obsadil 2. mieste a postúpil na Majstrovstvá Slovenska a Andrea Koprlová, študentka II. A, obsadila 8. miesto. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a prajeme ešte veľa ďalších úspechov.
 

 
21. 01.

Veľtrh cestovného ruchu

21. januára 2011 sa študenti I. CR triedy spoločne s niektorými študentmi II. CR zúčastnili 17. ročníka medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave. V Inchebe nechýbali stánky cestovných kancelárií z celého Slovenska, Česka aj Rakúska. Množstvo slovenských miest sa prezentovalo s ich tradičnými jedlami a výrobkami. S veľtrhom cestovného ruchu bola spojená aj výstava Gastro, ktorá prilákala najmä študentov z hotelových škôl. Na svoje si prišli aj milovníci hokeja. Týmto dňom sa totiž začalo pozývanie na hokejové majstrovstvá v Bratislave a Košiciach.
Tohtoročný veľtrh cestovného ruchu bol pre všetkých niečím zaujímavým, hlavne pre prvákov, ktorí sa ho zúčastnili prvýkrát.

20.12.

 

Darček pre dospelých s dušou dieťaťa

 Študenti II. CR sa rozhodli v predvianočnom čase potešiť ľudí, ktorí majú vážny handicap a nemôžu sa zapojiť do bežného života. Veronika Mičová a Romana Bednárová boli poverené informovať žiakov školy i všetkých zamestnancov o zbierke zachovalých hračiek, kníh, ozdôb pre klientky Domova sociálnych služieb v Rohove. Je tu umiestnených vyše sto žien rôzneho veku a rôzneho postihnutia. Prejavili veľkú radosť, keď sme prišli a ešte väčšiu, keď dostali malú plyšovú hračku, bábiku alebo ozdoby do vlasov. Obdivovali sme veľmi dobrý prístup zdravotného personálu k svojim zverencom, ktorým vytvárajú príjemnú, takmer rodinnú atmosféru v celom zariadení.

 

 
20.12.

Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku

 Výsledky v jednotlivých kategóriách:
2A 2B
1. Erika Engelová, II. B 1. Dominika Michálková, IV. B
2. Matej Beňák, I. B 2. Anna Grosošová, III. D
3. Dominika Uhrincová, II. C 3. Filip Pokrývka, III. D
3. Martina Dvouletá, II. B  

 
17.12.

Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

Tento rok sa do olympiády zapojilo 22 študentov v kategórii 2A (1., 2. ročník) a 16 študentov v kategórii 2B (3., 4. ročník). Výsledky v jednotlivých kategóriách:
2A 2B
1. Andrea Koprlová, II. A 1. Daniel Nesnadný, III. A
2. Eva Chocholáčková, II. C 2. Šimon Turis, IV. C
3. Patrik Baránek, I. A 3. Frederik Ravas, IV. A

       

14.12.

Veľtrh cvičných firiem

14.12.2010 sa v aule OA uskutočnil 8. Školský veľtrh cvičných firiem pri OA v Senici. Zúčastnilo sa ho 14 cvičných firiem. Cvičné firmy prezentovali svoje výrobky a služby v predajných stánkoch a zároveň súťažili v kategóriách najlepší reklamný spot, najlepší stánok, najlepší katalóg, najlepšia elektronická prezentácia, najlepší reklamný slogan. Na základe hodnotení z jednotlivých kategórií bola vyhlásená najlepšia cvičná firma 8. Školského veľtrhu cvičných firiem. Stala sa ňou firma World in hand, s. r. o. (III. A). Druhé miesto obsadila firma Vincenzo, s. r. o. (IV.A) a tretie miesto spoločne Architektonico, s. r. o. (III.D) a Ekoeat , s. r. o. (III.B). Cenu sympatie získala firma  Architektonico, s. r. o. a Vincenzo, s. r. o. Firmy, ktoré sa umiestnili v celkovom hodnotení na 1. a 2. mieste získali od pani riaditeľky na 22. decembra 2010 riaditeľské voľno  a najlepšia firma ešte poukaz na tortu.
 

  Ďalšie foto

14.12.

Deň otvorených dverí

Obchodnú akadémiu navštívilo 14. decembra 2010 okolo 250 žiakov ZŠ. Nielen zo všetkých senických škôl, ale i škôl z celého okresu Senica, Skalica a Myjava  sa zúčastnili Dňa otvorených dverí . Sprievodným podujatím boli Veľtrh cvičných firiem v aule školy a prezentácia študentov študijného odboru služby v cestovnom ruchu. Žiaci ZŠ a rodičovská verejnosť si okrem priestorov školy prezreli aj novovybudované priestory na odbornú prípravu študentov OA.
 

  Ďalšie foto
05.12.

 

Prišiel k nám Mikuláš

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny pozval už tradične viac ako 60 telesne a duševne postihnutých detí s ich rodičmi do priestorov auly našej školy. Deväť študentov OA pomohlo pri príprave akcie, v zaujímavom oblečení anjela odovzdali každému dieťaťu balíček so sladkosťami a venovali sa im pri hrách aj pri tanci.

 
24.-25.
11.

Medzinárodný veľtrh cvičných firiem

V dňoch 24. - 25. .11. 2010 sa v bratislavskom PKO uskutočnil 13. Medzinárodný veľtrh cvičných firiem. Reprezentantmi cvičných firiem OA v Senici boli žiaci IV. A triedy, firma AMALKER, s. r. o.  a žiačky IV.B triedy, firma ZAFÍR, s. r. o.. Firma AMALKER, s. r. o.,  reklamná agentúra,  získala ocenenie za Najlepší reklamný slogan - "Umenie osloviť".
 

 

     
25. 11.

Celoslovenské priateľské stretnutie

V Obchodnej akadémii Hlohovec sa konalo Celoslovenské stretnutie žiakov 2. ročníkov v písaní na počítači. Zo 49 účastníkov sa naši zástupcovia Andrea Koprlová ( 316,4 ČÚ za min.) a Filip Včelka (282,1 ČÚ za min.), obidvaja z II. A triedy, umiestnili na 4. a 12. mieste.
 

 
 

Deň študentstva a imatrikulácie

 Utorok, 16. november, patril na Obchodnej akadémii študentom a ich mladíckemu elánu. Pripomenuli sme si Medzinárodný deň študentstva a zároveň oficiálne prijali nádejných prvákov do cechu študentského.
Ráno sme sa zišli v kultúrnom dome, kde nás čakal bohatý kultúrno-zábavný program. PhDr. Držíková pripravila so žiakmi slávnostnú akadémiu, ktorá bola prehliadkou najvýraznejších talentov našej školy. Študenti a študentky excelovali na pódiu spevom, tancom i hrou na hudobn
ý nástroj.
Slávnosť pokračovala imatrikuláciou prvákov.  Tí sa nenechali zahanbiť a každ
ý z prváckych triednych kolektívov predviedol pilno natrénované tanečné číslo. Potom sa prváci popasovali s rôznymi úlohami, ktoré však s prehľadom zvládli. Odborná porota zložená zo strašidelno-veselej rodiny Adamsovcov musela priznať, že všetci prváci sú hodní vstúpenia do radov študentstva. Blahoželáme a prajeme veľa študijných úspechov!
 

 

FOTOGALÉRIA

nov.

 

Študentská kvapka krvi

Nová krv pre svet – pod týmto heslom sa nesie celoslovenská kampaň na oslovenie darcov krvi predovšetkým z radov mladých ľudí.
Na výzvu SČK zareagovali študenti Obchodnej akadémie v Senici a zapojili sa do Študentskej kvapky krvi. Darovať krv a pomôcť tak nielen svojej spolužiačke, ale aj ostatným, ktorí krv potrebujú, sa rozhodlo asi 80 študentov, učiteľov a rodičov z OA. Kvôli technickému zvládnutiu darcovstva v senickom Dome humanity na mobilnom odbere krvi sa napokon zúčastnili 3 početné skupiny, teda 55 dobrovoľníkov. Určite prispeli k tak potrebnému dostatku krvi v našom zdravotníctve.   Fotogaléria

 

   

10., 11. 11.

Prezentácia škôl

Stalo sa už tradíciou, že v týchto jesenných dňoch sa konajú v rôznych mestách Prezentácie stredných škôl. Nebolo tomu inak ani tento školský rok.
10. 11. 2010 sme sa zúčastnili Prezentácie škôl v Myjave, ktorá sa blysla, ako vždy, nielen výbornou organizáciou podujatia, ale i pohostinnosťou.
11. 11. sme prezentovali našu školu v Senici.
Prečo študovať pravé v OA, koľko tried a aké odbory otvárame v  šk. roku 2010/2011, ale i ďalšie zaujímavé informácie poskytovali žiakom 9. ročníkov, výchovným poradcom i rodičom PhDr. Anna Držíková a Ing. Branislav Černek.
 

    
 

Okresné športové súťaže žiakov stredných škôl

Penaltový kráľ - Patrik Malý z III. C triedy postúpil na Celoslovenské kolo
02. 10. - florbal chlapcov, 1. miesto a postup na krajskú súťaž
16. 11. - basketbal chlapcov, 1. miesto a postup na krajskú súťaž
19. 11. - futsal chlapcov, 3. miesto

 
09. 11.

Deň študentstva na radnici

Už tradične pri príležitosti Dňa študentstva sa na Mestskom úrade v Senici  stretli najlepší študenti senických škôl, aby z rúk primátora mesta prevzali ocnenie za vynikajúce študijné výsledky a reprezentáciu školy a mesta. Tento rok boli z našej školy ocenení Barbora Janovičová, Michal Príkopa, Šimon Turis a Júlia Rezbáriková.

 

03. 11.

Okresné kolo v šachu


V Gymnáziu Jána Boscu v Šaštíne konalo okresné kolo stredných škôl trojčlenných družstiev v šachu. Naši zástupcovia Jana Peričková, Šimon Turis a Stanislav Horák, mimochodom všetci sú z III. C triedy, získali tretie miesto. Blahoželáme!

 
27. 10.

Zasadnutie študentských rád


27. októbra 2010 sa v Gymnáziu L. Novomeského Senica kolo 2. zasadnutie študentských rád senických stredných škôl spolu so študentským parlamentom mesta. Našu školu na stretnutí reprezentovali L. Eliášová, K. Kristiníková  (IV.B), R. Cintula (III. CR) a S. Hirthová (III. B).

   

22. 10.

Štátna skúška z kancelárskeho písania na počítači

22. októbra 2010 73 záujemcov z radov študentov 4. ročníka a absolventov školy vykonalo štátnu skúšku z kancelárskeho písania na počítači.
Skúška pozostávala z dvoch častí. Prvá - desať minútový odpis, v ktorom bolo potrebných 200 čistých úderov za minútu. V druhej časti mali vypracovať obchodný list a tabuľku.
Úspešným uchádzačom štátna komisia udelí osvedčenie  o vykonaní skúšky.

 
20. 10.

Exkurzia v parlamente


Vybraní študenti 3. ročníka sa 20. októbra 2010 v rámci predmetu právna náuka zúčastnili každoročnej exkurzie do NR SR. Prezreli si priestory parlamentu, získali informácie o práci v parlamente a dostali odpovede na otázky, ktoré ich zaujímali.

 
17. 09.

Deň bez predsudkov

Rok 2010 bol vyhlásený za Európsky rok proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu. IC Europe Direct v Senici  pripravila zaujímavé tvorivé dielne v parku pri DAV-e  s názvom Deň bez predsudkov. Nepočujúci študenti nám v scénkach predstavili študijné odbory svojej školy, v rytme tancovali na hudbu, ktorú nepočuli, optimisticky medzi sebou komunikovali. Naučili nás, ako sa v posunkovej reči vyjadrí: ako sa máš?, ľúbim ťa, mama, otec a i. To, že nevidiaci človek to má tiež veľmi ťažké, sme si vyskúšali pri chôdzi s bielou paličkou a zaviazanými očami alebo napísaním svojho mena brailovým písmom.
Podujatia sa zúčastnili študenti z II. CR triedy spolu s triednou profesorkou Medňanskou.

06.-10.
09.

Cezhraničná spolupráca

V dňoch 6. - 10. septembra 2010 sa výber žiakov 2. ročníka OA Senica pod vedením inštruktoriek z III. B triedy zúčastnili programu cezhraničnej spolupráce "Týden bez hranic". Partnerom a zároveň tvorcom projektu bola Obchodná akadémia Břeclav. Tento týždeň mal pomôcť žiakom vytvoriť dobrý kolektív, spoznať seba samého, ale aj svojich spolužiakov, zahrať sa a odreagovať sa od každodenných školských povinností. Projektu sa spolu so žiakmi zúčastnili pani profesorky Mihoková a Vávrová.                     FOTO
 

   

02. 09.

 

Slávnostné otvorenie školského roku 2010/2011

Do školských lavíc Obchodnej akadémie zasadlo aj 112 prvákov, 3 triedy študijného odboru obchodná akadémia a 1 trieda študijného odboru služba v cestovnom ruchu.
Prváci boli privítaní a začlenení do tried riaditeľkou školy Ing. Miroslavou Príkopovou v aule školy.
Slávnostné otvorenie a príhovor pre všetkých žiakov zaznel po hymne SR, v ňom riaditeľka školy zaželala všetkým veľa úspechov v štúdiu, živote, veľa zdravia, šťastia, ale aj chuť do štúdia.                                                           FOTO

 

 
 

Pokus o rekord

V predprázdninovej atmosfére 25. júna 2010 sa študenti našej školy pokúsili o rekord vytvoriť mexickú vlnu. 506 osôb urobilo 652 metrov dlhú vlnu, čím škola získala Certifikát slovenského rekordu o najväčšiu mexickú vlnu.